Czyszczenie tapicerki w naszym pojeździe.

Usługa czyszczenia tapicerki jest coraz częściej wybieraną usługą przez kierowców, każdy pożąda żeby jego pojazd wyglądał jak najładniej, a niestety plamy na tapicerce zdarzają się każdemu i nie są one wcale reprezentacyjne.

27Cały proces prania tapicerki wypada rozpocząć od gruntownego odkurzenia wnętrza pojazdu. Jest to nader ważny proces, dlatego że ok. 80% wszystkich zanieczyszczeń, jakie są w tapicerce to związki, jakie nie rozpuszczają się w wodzie czyli drobinki kurzu, piach itp. Wypada pamiętać o takich miejscach jak wykładzina pod fotelami, obszar między fotelami i różne źle dostępne miejsca. W samochodach ze wątłej jakości tapicerką potrzebna jest szczotka do wyczesania piachu z wykładziny na podłodze. Poprzez szczotkowanie zbieramy ubite włosie oraz odkurzamy wbity w materiał piach.

Następnym poziomem jest pranie tapicerki, wykładzin a także pozostałych tekstyliów. Przede wszystkim zanim przystąpimy do prania dobrze jest oczyścić wszystkie elementy plastikowe w środku pojazdu. Myślę, że warto zainwestować w fachową chemię, na różne rodzaje zabrudzeń, dobrane specyfiki płuczące, odplamiacze, rozpuszczalniki naturalne itp.

Po skończonym praniu potrzeba jest wysuszyć auto. Jeżeli mamy niewiele czasu bądź aura panująca na dworze nie sprzyja rychłemu schnięciu, można wspomóc się nagrzewaniem samochodu.