Wygląd samochodu – jak o niego zadbać?

W jaki sposób dbacie o pojazdu? Regularnie je serwisujecie? Nabywacie drogie części czy tańsze zamienniki? Woskujecie pojazd? Myjecie systematycznie? Zaliczacie się do tych, którzy przesadnie dbają o swój pojazd, czy do tych którzy wcale go nie czyszczą? Być może potraficie zachować w tym harmonię?

Chciałbym podpowiedzieć jak najlepiej czyścić pojazdy.


18Każdy posiadacz auta winien odpowiednio troszczyć się o swoje auto. Niezmiernie istotny jest dobór stosownych kosmetyków. Najważniejszym jest należyty szampon, dlatego że dzięki niemu można ekspresowo oraz efektywnie odmyć wszystkie brudy z lakieru. Innym równie ważnym środkiem jest wosk, po jakim pojazd ładnie się prezentuje jak i lakier znajdujący się przyzwoicie chroniony.

Duża część zmotoryzowanych przykłada znaczącą wagę do czystości w swoim aucie, oczyszczają je zarówno w środku jak i z zewnątrz. Często niestety nie posiadają miejsca, gdzie mogliby umyć swój samochód. Optymalnym rozstrzygnięciem są myjnie, zależnie od możliwości właściciela i pieniędzy które jest w stanie poświęcić w czystość swojego pojazdu, odróżniamy dwa rodzaje myjni: bezdotykowe i ręczne. Myjnie bezdotykowe przeważnie dostępne są całodobowo, żeby w dowolnej chwili kierowcy mogli z nich skorzystać. Kosmetyki używane na myjniach bezdotykowych są coraz to lepszej jakości, dlatego że właścicielom takich myjni zależy na tym, aby zaspokoić jak największą ilość odbiorców. Dla bardziej wymagających klientów istnieją myjnie ręczne, gdzie klient odstawia auto i odbiera skończone, zależnie od wymagań tylko umyte, z wypraną tapicerką, albo nawet umytym silnikiem. Ciekawym wyjściem jest wykorzystanie usługi detailing’u- to odświeżanie wybranych elementów do wyglądu wręcz nowych.

Według mnie nieraz lepiej wydać nieco więcej pieniędzy ale oddać ukochany pojazd w ręce profesjonalistów, po czym cieszyć się czystym, świeżym autem bez większego wysiłku.